Kandydat do Rady Miasta Rybnika - Jarosław Sobczuk

Rybnik - moje miejsce urodzenia.

Pierwsze lata mojego życia to dzielnica Piaski, następnie Centrum, Nowiny i dziesięć lat temu sentymentalny powrót do dzielnicy Paruszowiec - Piaski. Praca zawodowa - to KWK "Jankowice" jako sztygar w dziale maszynowym.

Obecnie kierownik gospodarczy w Państwowej Szkole Muzycznej w Rybniku. Dzięki temu, że jestem "częściowym " emerytem mam w końcu czas by robić coś więcej dla środowiska poza pracą i obowiązkami rodzinnymi. Nie ukrywam, że skomplikowany społecznie charakter tej dzielnicy traktowanej przez poprzednie władze jako dzielnica "B" jest nie lada wyzwaniem.

Sprawy którymi chciałbym się zająć :

- zwiększenie ilości busów łączących dzielnicę Paruszowiec -Piaski z Centrum i pozostałymi dzielnicami.

- udrożnienie ruchu samochodowego poprzez przebudowę skrzyżowania ulic Stawowa/Wielopolska z Mikołowską.

- przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania ulic Stawowa/ Groborza.

- wykonanie dróg rowerowych z prawdziwego zdarzenia wokół stawu, poprzez rejon tężni i dalej wzdłuż ulicy Mikołowskiej do skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia tak, by w praktyczny sposób stworzyć alternatywę dla wiecznie zapchanych samochodami skrzyżowań.

- poprawa infrastruktury mieszkaniowej i charakteru dawnych familoków Huty Silesia. Chciałbym zająć się społeczną stroną tej dzielnicy. Trzeba pokazać , że można żyć inaczej, piękniej na miarę tego do czego zostaliśmy stworzeni.

- Chciałbym aby seniorzy i wszyscy ci którzy pragną miło spędzić czas mieli gdzie wyjść na inspirujący spacer. Tym miejscem może być park obok tężni z oświetlonymi alejkami i częściowo zaadoptowanym dla rekreacji stawem. Marzy mi się stworzenie parku dydaktycznego nawiązującego do dawnego industrialnego charakteru tej dzielnicy.
 

OKRĘG 2 - Kandydaci do Rady Miasta Rybnika

BOGUSZOWICE OSIEDLE, BOGUSZOWICE STARE, GOTARTOWICE, KŁOKOCIN, LIGOTA-LIGOCKA KUŹNIA, PARUSZOWIEC-PIASKI