Kandydat do Rady Miasta Rybnika - Maciej Sajkowski

Prawie od urodzenia mieszkam w Rybniku. W Gotartowicach skończyłem Szkołę Podstawową im. Harcerzy Buchalików, następnie uczęszczałem do Liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Zawód inżyniera informatyka zdobyłem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, gdzie również na Wydziale Elektrycznym uzyskałem stopień naukowy doktora nauk technicznych. Od ponad dwudziestu lat prowadzę zajęcia ze studentami na wyższej uczelni, również w Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku. Ponadto zajmuję się pracą naukową i projektową oraz działalnością gospodarczą.

Jako mieszkaniec Rybnika chcę działać dla jego mieszkańców i dla samego miasta. Zależy mi na tym, by Nasze Miasto było nie tylko wspaniałym miejscem zamieszkania i wypoczynku, ale również, aby mieszkańcy Rybnika mogli się tu kształcić na każdym szczeblu i znaleźć dobrą pracę. Myślę, że Rybnik może być nowoczesnym miastem pod każdym względem.

„Czysta” energetyka, sprawna komunikacja oraz przemysł oparty o ekologiczne technologie – to powinno być w Naszym Mieście.

Dzielnice z naszego okręgu wyborczego są położone najbliżej autostrady, co w połączeniu z budowaną drogą ekspresową Pszczyna-Racibórz, stwarza możliwości dla inwestorów i wyjątkowe szanse na powstanie wielu miejsc pracy dla mieszkańców Rybnika.

Przyszłość Naszego Miasta - Zrównoważony rozwój naszych dzielnic i całego Rybnika, edukacja, miejsca pracy w nowoczesnych i innowacyjnych firmach oraz bieżące sprawy mieszkańców to moje priorytety.

Zachęcam więc do głosowania w dniu 21 października na listę Komitetu Wyborczego Wyborców Tadeusz Gruszka i SRD.

Pozdrawiam serdecznie Maciej Sajkowski.
 

OKRĘG 2 - Kandydaci do Rady Miasta Rybnika

BOGUSZOWICE OSIEDLE, BOGUSZOWICE STARE, GOTARTOWICE, KŁOKOCIN, LIGOTA-LIGOCKA KUŹNIA, PARUSZOWIEC-PIASKI