Tadeusz Gruszka – kandydat na prezydenta miasta Rybnika

W dniu 29 czerwca 2018 r. odbyła się konferencja prasowa naszego stowarzyszenia, która w całości poświęcona była nadchodzącym wyborom samorządowym. Dziennikarze zostali poinformowani, że Samorządowy Ruch Demokratyczny wystawi kandydatów na radnych miasta Rybnika. Przedstawiono także kandydata na prezydenta miasta. Jest nim lider stowarzyszenia Tadeusz Gruszka.

Celem Samorządowego Ruch Demokratycznego jest wygranie wyborów, aby rozwiązywać realne problemy mieszkańców Rybnika.

Kandydat na prezydenta miasta Rybnika, pan Tadeusz Gruszka przedstawił swój program, którego filarami są:

  1. Walka z niską emisją – to Miasto powinno przejąć na siebie obowiązek budowy sieci ciepłowniczych i gazowniczych w dzielnicach. Można tego dokonać na wzór wybudowanej kanalizacji sanitarnej. Elementem przejściowym będzie umożliwienie skorzystania z dopłat do wymiany kopciuchów osobom o najniższym uposażeniu poprzez zakup kotłów przez Miasto i przekazanie ich w dzierżawę.
  2. Radykalne działania w Zakładzie Transportu Zbiorowego poprzez dopasowanie siatki połączeń do potrzeb mieszkańców. Wprowadzenie darmowych biletów dla dzieci i młodzieży oraz specjalnej taryfy dla korzystających z samochodów, którzy zrezygnują z tego środka transportu w okresie występowania smogu.
  3. Przyjazny urząd – z magistratu powinny zniknąć ławki dla oczekujących petentów. Każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość umówienia się na konkretną godzinę, by załatwić swoją sprawę.
  4. Wprowadzenie Karty Mieszkańca Rybnika, która dedykowana byłaby dla osób płacących podatki w Rybniku. Uprawniałaby do  zniżek w instytucjach miejskich ale także w sklepach i zakładach usługowych, które przystąpią do programu.
  5. Polityka senioralna – zwiększenie dotacji do rad dzielnic tak, aby przy nich powstały Kluby Seniora.
  6. Poprawa komunikacji z mieszkańcami dzielnic poprzez przywrócenie spotkań prezydenta miasta w dzielnicach oraz powołanie doradczego ciała kolegialnego złożonego z przewodniczących rad dzielnic.
  7. Polepszenie oferty dla rodziców małych dzieci poprzez zwiększeni liczby żłobków czy też przedszkoli. Pozwoli to tym rodzicom wcześniej wrócić na rynek pracy.
  8. Przemodelowanie dotacji do rybnickiego sportu tak, aby więcej pieniędzy trafiało na wsparcie dzieci i młodzieży oraz do sportu amatorskiego (powołanie rybnickich lig amatorskich).

Nasz program zostanie doprecyzowany po konsultacjach z mieszkańcami w ramach „Skupu świeżych pomysłów dla Rybnika”, z którym pojawimy się w dzielnicach. Oczekujemy na twórcze rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *